Preškavák

Vítej poutníku. Čaj nebo kávu? Jak se máš? Dlouho jsem tě neviděl… Povídej. Cukr nebo med? Sladíš si život? Aha. A co tam u vás? Jaké to tam je? Pořád stejné jako to bývalo?

ON-LINE DENÍK

Vzali jsme si dovolenou a jedeme během 9 dní poznat tureckou duhu, Vážení.

Píšu těsně před tím, než vyrazíme za poznáním sebe samotných a turecké duhy.
Ano, budeme se ploužit po duze a to dokonce turecké. Chceme poznat škálu barev Turecka. Pokud nám dopřeje štěstí, zdraví, pohoda a počasí, tak během 9ti dnů objevíme (ne)objevitelné, jak v rozlišné krajině, náboženství, urbanistické, tak ryze přírodní oblasti.
Od přechodu nejdelší pláže v Turecku, která vypadá jako poušť, výpravou na lodi do zátoky,  cestou za hořlavými Chimérami, turistického centra, nejjižnějšího místa Turecka a kilometrů písečných dun, až k největší mešitě Turecka, třetí největší na světě, po sníh na vrcholcích hor a lávové krajině plné vytesaných domků. Za 9 dní si splníme SEN a určitě to bude stát za to.
Strávil jsem několik hodin nad mapou a různými bedekry, slepě zaměřoval místa na mapě i se orientoval podle turistických "hot places", snad jsem naplánoval dobrou trasu. Výpisky kilometráží, názvů míst i jejich popisu, stažené mapy a vytvořený náš vlastní bedekr nám budou nápomocny. Vytvořil jsem přesný plán cesty, který má několik variant podle zdržení se na hezkých místech, špatnému dopravnímu spojení během Ramazan Bayrami či snad problémů.

A jakže jsme ušetřili čas? To víte...
29.9.2008 končí po 29 dnech Ramazán (Ramadán), což je každoroční muslimský postní měsíc. Ihned poté začíná Ramazan Bayrami (Slavnost cukru), což je třídenní slavnost ukončení postního měsíce Ramazanu. A tak vlastně máme od pátku (26.9) do neděle (5.10.) volný čas, škola není a celé Turecko se raduje a oslavuje. My jsme tím získali čas k cestování za ještě snad velice příznivého počasí. Vzali jsme si dovolenou.

Aby jste si, ale nemysleli, že se neučíme, tak už za sebou máme první hodiny předmětů jako:
Plant Nutrition, Historic Landscape Restoration, Landscape Inventory And Analysis, Forestry Practices is Northern Boreal Zone, Phytophatology. Celá univerzita se ale pořádně rozbíhá až po 5.října a na nás už čekají i další předměty jako např. 8hodin Turečtiny týdně, Environmental Engineering Chemistry (laborky) a Solid Waste (tuhý odpad).

Tohle všechno přijde, ale ža za několik dní. My teď jedeme na dovolenou. Prosím, držte nám palce, ať se alespoň větší část toho, co si přejeme, splní. Slibujeme, že na sebe budeme dávat maximální pozor.
Přejeme příjemných 9dní a okolo 5.října se ozveme.
Užívejte.
Preškavák Radek 
Poslední komentáře
25.09.2008 17:33:52: budu se celých 5 dní těšit, budu snad mít z toho absťák:))
 
Kluk jedna ušatá z vod Preškavy… ÷ www.preskavak.webgarden.cz ÷ … portfolio o světe tady a tam. © 2000-2008