Preškavák

Vítej poutníku. Čaj nebo kávu? Jak se máš? Dlouho jsem tě neviděl… Povídej. Cukr nebo med? Sladíš si život? Aha. A co tam u vás? Jaké to tam je? Pořád stejné jako to bývalo?

ON-LINE DENÍK

DEN 9: DEN S PŘEKVAPENÍM

Celé dopoledne se poflakujeme, odpočíváme, posloucháme hudbu a aklimatizujeme se v novém penzionu. Holky jdou koupit do města "rozzástrčku" a jdou na internet, ten ale celé dopoledne nefunguje. Najednou Ali píše Koďousovi SMS: "Jsme v Egirdiru. Kde jste vy?". Odepisujeme, že jsme v Lale hostelu a za chvíli je Ali u nás. "Ahoj, how are you? Máte dvě minuty na obléknutí se, ostatní čekají".

Ali přijel s ostatními Erasmáky za námi do Edirgiru. Je to pro nás obrovské překvapení. Táhne nás do centra do mikrobusu a jedeme za ostatními. Ti, už na nás čekají v restauraci, kde pojídají salát a rybu. Jenže my jsme se před krátkou chvílí narvali chleby a rajčaty, hlad nemáme, tak si dáváme jen čaj. Všichni se po jídle jdeme projít po poloostrově Egirdiru. Postupně se seznamujeme s ostatními, protože až dnes se stmelily dvě skupiny Erasmáků. Jdeme se podívat do nejstaršího křesťanského kostela v širokém okolí. Erasmáci odjíždějí, Ali se mnou ještě v rychlosti sjednává středeční meeting party v IRO a my pokračujeme dál po poloostrově. Zastavuje nás vtipný starší děda, který nás chce svézt všechny za 10YTL na lodičce po jezeře Egirdir, proč ne? Naskakujeme do bárky a děda vesluje a vesluje. Po chvilce začne zpívat turecké písně, točí se u toho na lodi a tleská. Vždy se nahlas usměje. Začínáme tleskat. Dědula je opravdu vtipný. Zábava začíná. Holky se střídají u kormidla, děda se s nimi chce fotit. Nás kluky úplně přehlíží. Jsme na jezeře asi hodinu. Až zpětně, když se na videa z lodi koukáme na počítači, tak nám přijde, jak když děda zpívá: "Blbý Češi, vy se mi tady smějete a já vám tady zpívám blbosti, to je náramná sranda, huhuhu, blbý Češi, vy se mi tady smějete....". Na konci nás všechny zulíbá, včetně kluků a my pokračujeme domů. Letím do města s baťohem nakoupit jídlo. V 9 hodin na nás už čekají naše turecké kamarádky na pláži, kterou máme pár metrů od balkónu. Bereme vařiče, vodu, piva a kytaru. Na pláži hraji na kytaru, vaříme čaj a popíjíme pivo. Zpíváme české i turecké písničky. Dokonce se dostane i na tureckou a českou hymnu. Večer volně pokračuje dál. Hvězdy se odrážejí na hladině jezera a na pláži zůstávám jen s Bajkem, Koďousem a Elis. Spontánně se jdu s Bajkem v noci vykoupat do jezera. Voda je úžasná, teplá.

Společensky unaveni usínáme.
Poslední komentáře
21.09.2008 23:45:59: A teď zcela vážně! Zpívali jste i Vatanaj???
 
Kluk jedna ušatá z vod Preškavy… ÷ www.preskavak.webgarden.cz ÷ … portfolio o světe tady a tam. © 2000-2008