Preškavák

Vítej poutníku. Čaj nebo kávu? Jak se máš? Dlouho jsem tě neviděl… Povídej. Cukr nebo med? Sladíš si život? Aha. A co tam u vás? Jaké to tam je? Pořád stejné jako to bývalo?

ON-LINE DENÍK

DEN 47: PONORKO, VÍTEJ U NÁS... SVĚT JE JEŠTĚ VELIKEJ.

Nevím, jestli už ta ponorka co za náma připlula a nabrala nás, s námi obeplula nějaký stát, kontinent nebo nás čeká ještě dlouhá cesta. Podle mne, je ještě hodně míst, kde může ponorka plout. Ještě jsme asi nic nezažili. Problémy nastávají ze všeho. Z maličkostí se stávají velikáni. Lidé jsou pohrouženi do mračen a jejich pevné struny, které vždy vše zvládají, najednou povisle létají vzduchem.

Přece jen přijela. Jak asi dlouho může 7mi členná skupina čekat na připlutí ponorky? Týden, dva, tři? My se ji dočkali až po 6ti týdnech. Někde se asi toulala...
Racci nalétávají nad jezerem a využívají větru, který nejenže pomáhá k odpočinkovému letu racků, ale také rozhání jinak klidnou vodu. Vlny se bouří a omýlají již usazené kameny. Věčně je obrací, pootáčí a opět vrací zpět. Každá vlna je jiná, každá vede naprosto jinou informaci o větru, vodě, barvě. Spousta rozdílných informací bouří celé jezero. Jakmile vítr odejde, vlny se uklidní a usazené kameny, možná trochu pootočené, zůstanou opět na svých místech. Budou obroušenější, ale přesto pevnější. Racek povznešeně vše sleduje z vrchu. Vidí ty všechny vlny, i on jich někdy využije. Musí se umět povznést a mít přehled nad tím vším. Vždyť je to jeho práce, umět se pohybovat ve větru a poznat, kdy vzlétnout a kdy naopak zůstat při zemi. Být rackem je někdy těžké... .

Žádné komentáře
 
Kluk jedna ušatá z vod Preškavy… ÷ www.preskavak.webgarden.cz ÷ … portfolio o světe tady a tam. © 2000-2008