Preškavák

Vítej poutníku. Čaj nebo kávu? Jak se máš? Dlouho jsem tě neviděl… Povídej. Cukr nebo med? Sladíš si život? Aha. A co tam u vás? Jaké to tam je? Pořád stejné jako to bývalo?

ON-LINE DENÍK

DEN 19: ODPADÁ DALŠÍ PŘEDMĚT

Jedeme zase do školy. Další dvě hodiny laborek nám odpadají, a tak je sposuta času. Jedu s Bajkem do centra na autobusák zjistit cestu do Kappadokie. Zjišťujeme však, že jsou všechny dny vyprodané, právě kvůli začínajícímu svátku po ramadánu. Autobusy tady jezdí podivně a ještě podivnější je placení řidičům. Neexistují tu jízdenky a lidé platí různě. Nikdo neplatí vůbec, nikdo polovinu a nikdo i více. Zkoušíme dávat různé částky. Jednou dokonce jedeme za 3,5kč asi půl hodiny po Ispartě, i když normálně platíme okolo 14kč.
Vracíme se zpět do Kampusu a hledáme ostatní, protože hodina už dávno začala. Máme hodinu Analýzy krajiny. Lítáme po fakultě, až na nás holky volají ze třídy. Učitel zkracuje přednášku o dvě hodiny a vypráví nám o svátku po Ramadánu, trvá několik dní, ale když se sečtou i víkendy, tak máme 9dní volný čas. Lidé v Turecku s eprý po Ramadánu chovají jinak než obvykle a než jsme u nás zvyklí. Uvidíme.
Večer a vlastně i celou noc do 3 do rána sepisuji vše z map a bedekrů. Už u toho skoro usínám. Ale připravená cesta nám hodně pomůže ušetřit čas i peníze. Mám pocit, že informace neberou konce, radikálně se mění i si odporují. Snažím se sestavit co nejlepší plán, snad se mi to povedlo. Je asi na 12 stránek. Je noc a Dáša mě brzo ráno budí, tak dobrou.
Žádné komentáře
 
Kluk jedna ušatá z vod Preškavy… ÷ www.preskavak.webgarden.cz ÷ … portfolio o světe tady a tam. © 2000-2008