Preškavák

Vítej poutníku. Čaj nebo kávu? Jak se máš? Dlouho jsem tě neviděl… Povídej. Cukr nebo med? Sladíš si život? Aha. A co tam u vás? Jaké to tam je? Pořád stejné jako to bývalo?

ON-LINE DENÍK

DEN 12: ERASMUS PARTY - NO PARTY, NO ALCOHOL, NO DREAM - TO JO!

Ráno šla Dáša a Adél běhat a pak plavat. Jdou za nimi i někteří ostatní. Odpoledne píšeme. Bajk opravuje Koďousovi sprchu a přichází také na to, jak teče teplá voda. Rychle utíkám na internet odeslat fotky. Ostatní mě mají prozvonit, až půjdou na autobus. Prozvání mě a já vyjdu. Je obrovský slejvák s kroupy. Na silnici je během chviličky přes 15 centimetrů vody. V některých autech se rozezní alarmy z kroup padajících na jejich střechy. Celé město se změní v obrovskou kaluž, v které chodí lidé a jezdí auta. Město se směje a vše odtéká do jezera několika potoky na ulicích
Nasedáme do autobusu a jedeme do Isparty na Erasmus party. Na Univerzitě na nás už všichni čekají. V International relations office je pro nás připraven raut se zahájením Erasmu a s dortem pro Kamču, která dnes slaví narozeniny. Paradox byl ten, že původně udělali dort pro Káťu, protože si mysleli, že má ona narozeniny. Tak nechali udělat dort s její fotkou. Dvě hodiny před začátkem párty zjistili, že Káťa narozky nemá, tak předělávali dort - nyní už opravdu pro Kamču. Ochutnáváme výborná turecká jídla. Společně se fotíme a vítá nás několik lidí z univerzity. Seznamujeme se zde s dalším Čechem z Brna - Víťou. Už nás tu je 9 Čechů, ještě jeden má přijet.
Oficiální Erasmus párty končí. Loučíme se s oficiálními představiteli Erasmu a Ali nás vede do města. "Pijete všichni alkohol?", ptá se. Jsou tu Češi, Poláci, Lotyši, Litevci a Němci - ještě aby ne. Jdeme do velkého obchodu, kde poprvé v Turecku vidíme celý regál s alkoholem. Někdo si kupuje rakiji, Litevci a Lotyši vodku a Češi pivo. Kupujeme tu 18ctku pivo a další 14ctky. Všichni s igelitkami jdeme směrem k ubytování většiny Erasmáků, tam je pro nás připraven altán s muzikou. Jedna z Polek přináší laptop s písničkami. Rozjíždí se párty. Popíšu to je ve zkratce. Seznámili jsme se, zažili legraci. V noci jedeme s Alim minibusem k němu domů. Spíme u něj doma, kde je velká legrace. Jde se spát někdy po druhé hodině noční.

Žádné komentáře
 
Kluk jedna ušatá z vod Preškavy… ÷ www.preskavak.webgarden.cz ÷ … portfolio o světe tady a tam. © 2000-2008