Preškavák

Vítej poutníku. Čaj nebo kávu? Jak se máš? Dlouho jsem tě neviděl… Povídej. Cukr nebo med? Sladíš si život? Aha. A co tam u vás? Jaké to tam je? Pořád stejné jako to bývalo?

ON-LINE DENÍK

TAK JSME SE ZASE VYDALI.... VICE SE DOZVITE ZDE
Posledni komentare
03.01.2009 08:40:43: Radku PF je nádherný,tiše závidím.
19.11.2008 23:00:17: Ahoj Radku a spol:-) Mohl bys sem prosím napsat vaši novou adresu??Moc díky a opatrujte se.Čabákovi...
Odjíždíme na západ HLEDAT DALŠÍ DUHU, získali jsme volné dny a počasí je i nadále velmi příznivé pro cestování. Vyražíme směr Pammukale, Izmir, Efes, Dilek Milli Parki, Egejske more, Bursa, Zonguldak a pobrezi Cerneho more  Uvidíme co všechno se nám povede spatřit a co ne...Určitě o sobě dáme opět vědět...
Pryč budeme od 23.10 - 26. [30.]10.2008.
Někteří z nás zůstávají v Egirdiru, nekteri se vraci drive.

S pozdravem
Preškavák

Nevím, jestli už ta ponorka co za náma připlula a nabrala nás, s námi obeplula nějaký stát, kontinent nebo nás čeká ještě dlouhá cesta. Podle mne, je ještě hodně míst, kde může ponorka plout. Ještě jsme asi nic nezažili. Problémy nastávají ze všeho. Z maličkostí se stávají velikáni. Lidé jsou pohrouženi do mračen a jejich pevné struny, které vždy vše zvládají, najednou povisle létají vzduchem.

Musím napsat, dlužím to. Poslední tři neděle mám pocit, že život prožívám naplno. Někdy mi to přijde, že dokonce i dvakrát. Ráno brzo vstáváme a večer se unavení vracíme do pelechů. Desítky nových kamarádů, setkání, čajové dýchánky, nově objevená místa. Poctivě vše zapisuji, abych mohl vše barvitě popsat.
Hned, jak to bude možné, dám na tyto webovky další články a fotografie. Pozdrav všem, kteří sem zavítají.
RADEK

Ps: Musel jsem zvětšit kapacitu tohoto webu kvůli vysokému počtu nových fotografií.

Ráno se snažíme vstát brzo a jít na pláž. Platíme za ubytovaní – přesně vyšité nám na míru našich potřeb a tajů. Paní domácí, která má mj. i několik penzionů v samotném centru Patary za dvojnásobné až trojnásobné ceny, nám věnuje několik velkých hroznů vína, jenž se nám stávají snídaní i oběděm. Radí nám cestu mimo checkpoint křovisky na pláž Patara. Prodíráme se rozličně pichlavými a otravnými keřy až k prvním opravdovým písečným dunám. Neuvěřitelnost toho co se před námi objevilo nedokážu popsat. Mám k tomu jedinou poznámku. Vemte si baťoh dejte do něj peněženku, pas, jídlo a dobrou náladu.

Posledni komentare
15.10.2008 14:00:55: Radku napiš prosím na viditelné místo kontakt, kam by se Vám dal poslat třeba balíček.Fotky jsou fak...

Tak se nám povedlo všechno připravit, naplánovat, vyzjistit a můžeme se vydat vstříc dobrodružství. Hledáme Tureckou duhu, hledáme sebe, krajinu, lidi, kulturu a folklor, zkušenosti a poznání. To všechno by nám měl dát několika denní výlet po Turecku, který jsem nazval TURECKÁ DUHA.

Je první den a my už něco po 7mé nasedáme do autobusu v Egirdiru směr jižní pobřeží do města Antalye. V autobuse s námi nad očekávání jede také Merve (jedna z tureckých dívčin), která měla jet do Antalye, až ve večerních hodinách, ale kvůli nám si přeobjednala lístek. Cesta trvá něco okolo dvou až tří hodin s četnými zastávkami. Antalyi v rychlosti sjednáváme další spoj, který nám jede během 10 minut. 

Posledni komentare
17.10.2008 18:19:45: Safra porte přátelé, to byla normálně májovka po Česku! Jsem rád, že vše dobře dopadlo :)
14.10.2008 21:56:05: ahojky taky vás sleduji takřka denně a těším se vždy na nové fotečky a nové dobrodružství. Držte se ...
13.10.2008 01:01:06: Vy jste ale BLÁZNI!Jednou se vám to taky nemusí povét a budete mít problémy.No každopádně Vám fandím...

Tak dnešní den byl pěkně unavující. Ráno se jdeme projít na rozsáhlý trh v Egirdiru. Kupuji dřevěnou obracečku, kterou jsem zlomil včera, když jsem dělal bramboráky. Jedeme do školy a to dokonce poprvé za sníženou studenstkou slevu, která se nám povedla zařídit díky našemu kamarádovi z Lale hostelu. Na autobusovém nádraží nás už všichni znají a dopředu už pro nás mají připravenou jízdenku pro 7 lidí do Isparty, tak jen přijdu a zaplatím z našeho společného banku. Ráno jsmě měli mít turečtinu, ale dnešní hodina nám odpadla, protože učitel musel odjet pryč.

Policejní stanice je plná lidí, obrovský šrumec. Jsme zváni do kanceláře. Dva příslušníci policie s námi potvrzují potřebné papíry a konečně už mají na stole všechno pro to, aby nám mohli udělit víza. Administrativa trvá neskutečně dlouho a ručně psaným textem inkoustovým perem postupně stvrzují dokumenty, ostřihávají fotky a baví se nad našimi jmény.

AKTUALNE TURECKA DUHA ZDE
Posledni komentare
02.10.2008 23:14:05: Nazdar studenti, jestli se dá vůbec o studiu hovořit. Jak je vidět vůbec se nenudíte. Máme vás jak v...
Dnešní den bude jen ve zkratce. Ráno spíme a uklízíme. Okolo 11 se přemísťujeme do školy, ač ji máme až od pů druhé, to abychom se mohli za levno najíst v menze. Což se nám také povede. Pak se však rozhodneme zařídit veškeré papírování pro to, abychom se mohli nahlásit na policii, což je naše povinost do 30 dnů od překročení hranic. V International Relation Office ale papírování probíhá více jak 2 hodiny, a tak opožděně pospícháme do školy, protože nám už dávno začala výuka o boreálních lesech ve světe. Hledáme učitele po škole a ten nám s klidným hlasem oznamuje, že se mu učit ještě nechce, tak až po svátcích za 14dní.
1  
2  
3  
 
Kluk jedna ušatá z vod Preškavy… ÷ www.preskavak.webgarden.cz ÷ … portfolio o světe tady a tam. © 2000-2008