Preškavák

Vítej poutníku. Čaj nebo kávu? Jak se máš? Dlouho jsem tě neviděl… Povídej. Cukr nebo med? Sladíš si život? Aha. A co tam u vás? Jaké to tam je? Pořád stejné jako to bývalo?

TURKEY 08/09

DEN 34: DEN 3HODIN PRANÍ, 2HODIN UKLÍZENÍ, 2HODIN VAŘENÍ A HODINY UČENÍ.

Tak dneska jsme spali všichni do 11hodin, zmocňuje nás únava, pocit volnosti, ale především bacil, jenž zaškočil většinu z nás. A tak téměř všichni pokašlávají, snižují teplotu léky, čajíčkují a odpočívají. Hned ráno, jak jsem se probudil, věděl jsem, že dnešní den je ideální pro praní a potencionálního sušení prádla, jelikož fouká velmi silný vítr a ještě k tomu mám čas :). Tak jsem se do toho pustil. Pereme ručně ve dvou kýblíkách v koupelně. Prášek, aviváž a teplá voda do jednoho kýble a studená voda na opláchnutí do dalšího. Ždímání probíha v dlaních. Strávil jsem tři hodiny nad praním a mám pocit, že mám rozedřené prsty, ale co i chlap si musí umět vyprat.

Hned potom jsem se vrhnul na uklízení skříně a věcí okolo. Holky šly s batohy uloupit nějaká jablka do sadu. No co, musíme šetřit a jablečné pokrny jsou na denním pořádku. Egirdir a jeho okolí je královstvím jablek. Šel jsem vyzkoušet mé počítačové schopnosti ven a povedlo se mi najít zašifrovanou wi.fi síť kousek od nás, patří našem hostelu, kde chtějí za internet cca. 20,- za hodinu. Zabezepčovací heslo jsem dostal po nedávné návštěvě internetové síně a jak jsem tušil, tak wi.fi připojení nemají jen pro tu jejich místnost, ale také celé okolí. Tak jsem si asi 15metrů od hostelu stáhnul v malé zapadlé uličce emaily a zadarmo. Super, velice se nám to hodí. Večer smažím více jak dvě hodiny lilky, brambory a kukuřici. Vedle mne Kamča dělá lečo, které se na našem vařiči vaří děsně dlouho. Smažený lilek chutná jako houby, které tu nejsou. Tak si užíváme podzimních chutí domova. Večer přišli na návštěvu turecké kamarádky, tak konverzujeme asi hodinku nad fotkami z Turecké duhy a pak už jen zaleháváme do svých brlohů.

DISCIPLÍNA NADE VŠE...mami, tati.

Žádné komentáře
 
Kluk jedna ušatá z vod Preškavy… ÷ www.preskavak.webgarden.cz ÷ … portfolio o světe tady a tam. © 2000-2008